Buble popełniane przez gości weselnych

29 sierpnia 2014


Był wpis o kreatywności prezentów wobec Państwa Młodych, a teraz przyszła pora na buble jakie goście weselni popełniają w trakcie ceremonii ślubnej, a także zabawy weselnej. Oprócz dobrych momentów, które tkwią w naszej pamięci po całonocnej zabawie tanecznej są też takie, które chcielibyśmy wymazać z pamięci. Co się stało to się nie odstanie - życie, co zrobić. Jeden się napije, drugi da przeterminowane czekoladki, a trzeci pustą, niepodpisaną kopertę. Zastanawiam się czy to tylko w Polsce?


1. Nieumiarkowanie w spożywaniu alkoholu
Jest to najpopularniejszy problem każdego wesela. Chyba nie ma takiego na którym ktoś nie przebrałby miarki w piciu alkoholu i zapomniał o momencie kiedy mówi sobie stop! Wielu ludzi wesele kojarzy jedynie z okazją upicia się do nieprzytomnego. Nikt nie broni polewania sobie alkoholu, ale każdy z nas ma jakąś normę - nawet ja, choć nie żałowałam sobie wódki, ale wiedziałam kiedy przestać aby się nie upić - w końcu nie wypada. Są też tacy, którzy wypiją sami hektolitry wódki i ani znaku po nich! -To dopiero sztuka picia :)

2. Przeterminowane czekoladki
Najgorsze co może być. Wstyd nie do opisania dla osób, które o tym się dowiedziały. Teraz wystarczy wyobrazić sobie żenującą minę Młodych, którzy o tym się dowiedzieli? Trzeba mieć tupet do spodu. Rozumiem, że zdarza się sytuacja, kiedy do koperty dorzucamy mały upominek np. niepotrzebnie stojące wino na półce, czy czekoladki. No ale.. Nim zapakujemy prezent należy sprawdzić datę ważności, czy ich opakowanie, które aby przypadkiem nie zostało naruszone!

3. Składanie niezręcznych życzeń
Jak wiadomo tuż po wyjściu młodych z kościoła goście ustawiają się do życzeń i prezentów. Nie spotkałam się z taką sytuacją, ale przeczytałam o tym w sieci. Mianowicie życzenia, które składamy czasami są tak bezwartościowe, że czasami młodzi woleliby przejść obok takich ludzi i nie otrzymać ani prezentu, ani życzeń. Są ludzie, którzy składają życzenia i ich forma ogranicza się jedynie do "wszystkiego najlepszego", bądź "dużo sexu to najważniejsze". No ludzie. Pierwsze noooo... jeszcze! Ale dać komuś prezent i życzyć jedynie upojnych nocy, no ludzie! Z jednej strony życzenia życzeniami, ale niekiedy dla młodych i ludzi stojących obok może wydać się to dziwne, bądź krępujące. Mi gdyby ktoś złożył jedynie to jedno to nie wiedziałabym jak zareagować? -Może ktoś swoje pożycie opiera jedynie na jednym, a może brakuje im tego? -No nie wiem i nie chcę wiedzieć.

4. Głupie zabawy weselne organizowane dla młodych
Sama przed weselem proponowałam siostrze kilka zabaw, które można by było zorganizować wraz z zespołem - był to rock&roll za butelkę wódki i zabawa z miotłą. Jednak szwagier opowiadał historię kiedy ktoś na weselu zorganizował zabawę dmuchania prezerwatywy przez młodych/młodego (no nie pamiętam), ale zabawa była. Podobno któryś z gości zareagował z oburzeniem. Przecież na takiej imprezie są też dzieci - trzeba mieć umiar w organizowaniu zabaw, tak aby było wesoło, ale żeby nie urazić nikogo. Wesele jest imprezą każdego rocznika, więc trzeba mieć wszystko na uwadze.

5. Puste koperty bez pieniędzy, bez podpisu
Myślę, że nie ma większego szczytu chamstwa jak podać pustą kopertę bez pieniędzy jedynie z niepodpisaną kartką. Tutaj młodzi mogą rozważać, że albo ktoś zapomniał włożyć jakąkolwiek sumę, albo chciał sprawić przykrość młodym i pokazać jaki osiągnął szczyt bezmyślności. Podobno mówi się, że nawet 50zł cieszy, każdy daje ile może. Choć zdarzają się tacy, którzy zarabiają grube tysiące, a odstawiają podobne numery wobec młodych. Słuszne jest powiedzenie, że Ci którzy mają najmniej - najwięcej mają.


Zdarzyła się komuś z Was na weselu taka wpadka? Może coś dorzućcie od siebie, zrobi się weselej, albo i groźniej :)

                                

Zobacz także:

13 komentarze

 1. Puste koperty to bardzo przykra sprawa, przecież wszyscy wiemy ile wesele kosztuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też słyszałam o pustych kopertach, ale chyba się ludzie wycwanili bo teraz jest nowa moda na wkładanie wycinków z gazet. To jest chamstwo... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Puste koperty ? Z tym się jeszcze nie spotkałam. Rzeczywiście ludzie mają tupet :) Generalnie nasze wesela bywają dość specyficzne. Szczególnie jak są duże, huczne, i ciężko zabawowe towarzystwo ogarnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nawet spotkałam z tym, że koperta była wypchana poucinanym papierem... żeby wyglądać na mocno zapchaną :/

   Usuń
 4. Moja kuzynka mi mówiła, o pustej i niepodpisanej kopercie. Nie odebrała to jednak"jako szczyt bezmyślności" lecz raczej jako trudna sytuacje goscia weselnego. Takie sytuacje zdarzaja się rzadko, więc trzeba być też wyrozumiałym, bo Młoda Para i tak nieco pieniążków uzbierała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zrozumieliśmy się. Mi chodzi o puste kartki w kopertach, niepodpisane, ni nic. Często ludzie robią tak przez czystą złośliwość co oznacza, że mają coś na sumieniu. Inaczej jest gdy się podpisze, a wiadoma jest sytuavja materialna. Myślę, że 50zł to nie problem, zwlaszcza, ze o wielu weselach mowi się np X miesięcy wcześniej. Liczy się gest, nie wielka kwota. :)

   Usuń
 5. Ja życzę wszystkiego najlepszego tylko i wyłącznie wtedy gdy kompletnie nie znam młodych...

  a co do picia... ostatnio jak byłam starszą to drużba tak się nawalił że ledwo chodził... przed oczepinami! :/

  błąd ci się wkradł: proponowałam siostrze kilka zapach

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie zawsze irytują te zabawy weselne, większość trzeźwych osób wydaje mi się, że nie czuje się zbyt komfortowo, a pijani i tak nie wiedzą co robią... tragedia :D

  OdpowiedzUsuń
 7. za dużo % to norma, ale i coraz częsciej zdarzają się puste koperty i dokładnie tak jest że od tych bogatszych

  OdpowiedzUsuń
 8. U mojej siostry, też nie dawno było wesele i jakiś większych wpadek nie było w sumie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. u mnie na weselu zdarzyła się taka sytuacje że chłopak mojej znajomej pokłucił sie z nia o coś i ugryzł ją w twarz!!!! a potem wsiadł pijany do auta i miał wypadek MASAKRA!

  OdpowiedzUsuń
 10. Puste koperty i upicie sie do nieprzytomnosci, to zenada :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Dostaliśmy dwie takie puste niepodpisane koperty.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy szczery i mądry komentarz dodający otuchy, bądź poprawiający mnie na lepsze. Anonimowe, zawistne komentarze to nie miejsce na takie spekulacje - bynajmniej nie na mojej witrynie. Dla zachowania konwersacji na zadawane pytania odpisuję w komentarzach poniżej. Nie piszcie haseł typu "obserwacja za obserwację" - jeżeli chcesz zaobserwuj, jeżeli Twój blog mnie zainspiruje także dodam do obserwowanych. Pozdrawiam wszystkich, którzy tutaj zaglądają i zachęcam do dalszej obserwacji, bycia na bieżąco. :-)

Archiwum bloga

prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone, nie wyrażam zgody na kopiowanie tekstów, czy zdjęć własnego autorstwa

Szukaj na tym blogu